Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beatles Turkish Fan

Beatles Türkiye forumları. George Harrison- John Lennon- Paul McCartney- Ringo Starr

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» PAUL TÜRKİYE'YE GELİYOR
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:47 pm tarafından MaideMcCartney

» Beatlesin son 3 yılı ::: Hiç konser yok :::
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:43 pm tarafından MaideMcCartney

» bütün beatles filmleri!
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPtsi Ekim 07, 2013 3:16 pm tarafından yagmurmacca

» The Beatles Cafe
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:15 am tarafından McLennon

» Paul Mccartney'in Tr'ye gelmesi...
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:06 am tarafından McLennon

» En sevdiğiniz Beatles şarkısı
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 10:28 am tarafından beatlemania46

» Hangi Beatle sın?
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptySalı Tem. 09, 2013 12:24 pm tarafından beatlemania46

» ****Giriş :)****
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Mart 06, 2013 8:36 pm tarafından efes46

» Bırakmak istediğiniz notlar... :)
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPtsi Mart 04, 2013 10:59 pm tarafından efes46

Forum
Ortaklar
bedava forum
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Ocak 27, 2024 3:55 am tarihinde online oldu.

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )

4 posters
YazarMesaj
george
Help!
Help!
george

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Empty
MesajKonu: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Kas. 11, 2009 3:13 pm

Grafitici bir arkadaşımla bu aralar gitarıma modifiye yapalım diye konuşuyorduk ve sonunda paraya kıyıp gerekli malzemeleri temin ettikten sonra modifiye işine başladık.İlk fotoğrakları aktarıyım ::

Gitarın ilk hali :
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Klasik-Gitar-Laguna-Kilif-Pena-Tam-Boy-4-4__16817075_0

Modifiyeden ilk aşamalar :
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Resim004i

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Resim005v

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Resim001v

modifiyeden sonraki o arka kısma da beatles elemanlarının bir fotoğrafını yapıcaz , bakalım inşallah iyi olur

Fotoları web-cam kamerasından çektiğim için fazla tatlı durmadı , bilgilendirme amacı olarak kabul görün [sm=bye.gif]

Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Kas. 11, 2009 4:58 pm

aaa tebrikler çok güzel olmuş ve daha da güzel olacağa benziyor

Benim gitar da da artistik bir the Beatles yazısı var havalı
ama benim gitarım kırmızı tıpkı John un ilk gitarı gibi havalı
http://beatlesturkey.bosfforum.net
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Kas. 11, 2009 6:30 pm

Elektro gitara John'un kendi çizimi olan tipini yapmıştım ben de. Lakin bunun kadar büyük çapta bi olay değildi What a Face Yazının fontu dehşetengiz olmuş. Kanguruculeyşıns :ayşearmantonlaması:
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe
george
Help!
Help!
george

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyÇarş. Kas. 11, 2009 11:56 pm

Evet buralara koydum resimleri ve sonra boyamaya devam ettik ön tarafa geçtik ve ön tarafı bitirdik , sonra ön tarafa vernik attık daha sonra kuruması için yere koyduk gitarı..Ve önemli nokta [sm=icon_smile_disapprove.gif] BURAYA O KADAR RESİM KOYDUM SANIRIM GÖZE GELDİ , GİTARI KOYDUĞUMUZ YERİN ALTINDA DAHA ÖNCE TİNERE BANDIĞIMIZ BİR SAÇ KALMIŞ VE BU SAÇI BULDUĞUMDA ARKA TARAFIN İÇİNE ETTİ , HERŞEY BERBAT OLDU.NE GÜZEL GİDİYORDU HERBİŞEYİ GEBERTTİ , EĞER BU OLMASAYDI ARKAYA SON Bİ RESİM YAPIP BİTİRECEKTİK FAKAT BU APTALCA ŞEY YÜZÜNDEN SONRA ÜSTÜNE ATTIĞIMIZ BOYALAR TEKRAR ÇATLADI , BU YÜZDEN DEFALARCA VERNİK ATTIK İŞTE GİTARIN SES AKUSTİĞİNDEN ARTIK BİŞEY BEKLİYEMİYORUM , GİTARDA 5-6 KATMAN VERNİK VE Bİ O KADAR DA BOYA OLDU.NE GÜZEL BİR YÜZEYİ VARDI [sm=icon_smile_disapprove.gif] YETERİNCE DÜZELTMEYE ÇALIŞTIK FAKAT TİNER İŞİ MAHVETMİŞTİ Bİ KERE.İŞİMİZ 4-5 SAAT UZADI , ALLAH KİMSEYE VERMESİN HARBİDEN GÖZE GELDİ GİTARIM GALİBA [sm=bawling.gif]

neyse son fotoğraflar şöyle [sm=icon_smile_disapprove.gif]

ön kısım :
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) 111120091651
berbatlaşmış arka kısım : [sm=icon_smile_disapprove.gif]
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) 111120091649
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) 111120091650

ŞU AN FARKETTİM ARKADAŞ LENNON YAZICAĞINA LENON YAZMIŞ [sm=bawling.gif]
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPerş. Kas. 12, 2009 12:33 pm

bizim nazarımız değdi heralde What a Face

arkası biraz tuhaf ama ön tarafın güzelliği kapatıyor o kusuru. Lenon yazması da kötü olmuş ama millet farketmez zaten tatlıgülümse

Güle güle kullan gitarını gözkırrp
george
Help!
Help!
george

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyPerş. Kas. 12, 2009 1:48 pm

yok daha bitmedi , arka tarafa beatles elemanlarının resmini yapcaz
george
Help!
Help!
george

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyCuma Kas. 13, 2009 10:47 pm

Hayırlı olur inşallah.
İlk çalışmam olduğu için biraz acemilikler içerisinde ancak bunu yapabildik.Arkadaş da ilk defa boyadı gitar...
Neyse sonuç şu :

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) 131120091658
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) 131120091657

Yorumlar için teşekkürler , bizi izlemeye devam edin
What a Face
george
Help!
Help!
george

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyC.tesi Kas. 14, 2009 12:45 am

Gitarla ilgili bazı şeyler söyliyecem:::

[b][color=#FF6600]Gitarın tam tellerin başladığı noktanın önünde 4 tane adam resmi var gördüğümüz gibi ... Bizim elemanlar onlar , zaten bilirsiniz ki '' help '' albümü kapağı olur kendileri, bknz:
Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) Help_b000002ual
Fakat öyle bişey olduki son kısma ringo sığmadı , bizde düşündük ne yapalım diye.Ringo zaten grupta fazla geri planda kalan biri dedik bari onun yanındaki eleman '' paul '' onu dışarı itiyo gibi yapalım dedik [sm=icon_smile_big.gif] Öle bişey yaptık , yoksa sığmıyacaktı [sm=s16.gif].

Arka kısma oluşan sorundan dolayı sanırım yaklaşık 3-4 kat vernik ve bir o kadar da boya atmak zorunda kaldık.

Gitardaki notaları ben yaptım [sm=evillol.gif].Yazılar vs.arkadaşa ait , arkadaki resimin kalıbını arkadaş ile birlikte çıkardık.Daha sonra arkadaş onu boyamış bugün de ben azcık düzenledim.Gitar ilk geldiğinde Ringo şaşıydı , Ringo baya çektirdi bize yani onu düzeltmek için de baya uğraştık.

Gitarın arka kısmındakiler sırasıyla George - John - Ringo - Paul 'dur.

Gitar lagunanın en ucuz modellerinden biri ( 70 ytl ye almıştım )

toplam olarak 23 saat civarında harcadık gitara.

Toplam benden çıkan para
3,5 ytl kalıp çıkartmak için aldığımız saydam bi plastik.
7 ytl vernik
7 ytl beyaz boya
3 ytl siyah kalem
1 ytl de neşter
____

ben bunları harcadım , bunun dışında arkadaşın daksilini ve birazcık siyah boya kullandık.Ayriyetten elinde boya geçirmiyen bir band vardı.O çizgileri vs. yaparken band ile belirli şekiller vererek yaptık.Vede son olarak tiner gerekti , fakat tiner büyük bir felakete yol açtı [sm=bawling.gif]
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyC.tesi Kas. 14, 2009 2:49 pm

tebrikler muhteşem olmuş. Çoo...ok güzel tatlıgülümse
beatlemania
Admin
Admin
beatlemania

Horoz

MesajKonu: Geri: Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )   Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles ) EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 8:30 pm

Arkası çok iyi What a Face

Gitar modifiyem!! ( Tema = The Beatles )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beatles '65
» Beatles VI :)
» The Beatles
» With The Beatles
» Meet The Beatles