Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beatles Turkish Fan

Beatles Türkiye forumları. George Harrison- John Lennon- Paul McCartney- Ringo Starr

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» PAUL TÜRKİYE'YE GELİYOR
George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:47 pm tarafından MaideMcCartney

» Beatlesin son 3 yılı ::: Hiç konser yok :::
George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:43 pm tarafından MaideMcCartney

» bütün beatles filmleri!
George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Ekim 07, 2013 3:16 pm tarafından yagmurmacca

» The Beatles Cafe
George Harrison- Söyleşi EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:15 am tarafından McLennon

» Paul Mccartney'in Tr'ye gelmesi...
George Harrison- Söyleşi EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:06 am tarafından McLennon

» En sevdiğiniz Beatles şarkısı
George Harrison- Söyleşi EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 10:28 am tarafından beatlemania46

» Hangi Beatle sın?
George Harrison- Söyleşi EmptySalı Tem. 09, 2013 12:24 pm tarafından beatlemania46

» ****Giriş :)****
George Harrison- Söyleşi EmptyÇarş. Mart 06, 2013 8:36 pm tarafından efes46

» Bırakmak istediğiniz notlar... :)
George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Mart 04, 2013 10:59 pm tarafından efes46

Forum
Ortaklar
bedava forum
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Ocak 27, 2024 3:55 am tarihinde online oldu.

George Harrison- Söyleşi

+2
george
Beatlegirl
6 posters
YazarMesaj
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

George Harrison- Söyleşi Empty
MesajKonu: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptySalı Ağus. 11, 2009 2:11 pm

Size ‘en sessiz, uysal Beatle’ diyorlar. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

Sanırım bu birçok gerçeği bir anda gösteriyor. Ne bir soruya cevap verirken, ne de gitarımı akortlarken acele etmem. Konudan konuya atlamayı da sevmem. Bir işi bitirmeden yeni bir işe başlamam. Yeni bir işe başlamadan, bir öncekini bitirmiş olmaktan zevk duyarım.

Bu, aynı zamanda “kolay kolay dostluk kurmam” mı demek?

Aksine. Başkalarıyla çok ilgiliyimdir. Bu da, kendileri hakkında konuşmak isteyen insanların beni esir almalarına sebep olur. Beni sıkmaları uzun zaman alır, çünkü yeni fikirleri ve farklı bakış açılarını dinlemek hoşuma gider. Hayatın manası da bu zaten. Taze fikirler ve yeni olgular keşfetmek.

Bir Beatle olmak sözünü ettiğiniz kişilik özelliklerinizle çatışmıyor mu?

Hayır. Mizaç olarak aceleden hoşlanmam, bu açıdan bir Beatle olmak dezavantaj. Ama unutmayın ki, Paul ve John’la altı yıldır birlikteyiz ve birbirimizin içini dışını biliriz. Bireysel özelliklerimiz birbirini dengeliyor, buna Ringo da dahil. Ve uyumlu bir ekip olmamızı sağlıyor.

En müzikal Beatle siz misiniz?

Müzikalle ne kastettiğinize bağlı. Öyle diyorlar, çünkü Segovia’nın gitar çalışını sevdiğimi söylüyorum. Bunun yüksek sanat ve müzikal bir şey olduğunu düşünüyorlar. Gitarımı, John ve Paul’ün gitarlarını sevdiğinden daha fazla seviyorum. John ve Paul için şarkı yazmak çok önemli, gitar bu amaç için bir araç. Benim içinse başlı başına bir amaç. Onlar yeni melodiler bulmaya çalışırken, ben bütün gece boyunca gitarımla oynaşıp duruyorum ve bundan büyük zevk alıyorum. Bu benim müzikal olduğuma delalet eder mi, bilmiyorum. Bana gitar fanatiği diyebilirsiniz.

En genç Beatle olmak nasıl bir duygu?

Biz okul günlerinden beri arkadaşız. Bu yaş grubunda birkaç senenin bir önemi yok. Birlikte büyüdük, aynı tecrübeleri, aynı maceraları yaşadık. Onun için yaş farkının bir önemi yok.

Hayranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz ortada görünür görünmez bir çığlık furyası başlıyor…

Çok sessiz, sedasız bir çocuk bile, bir arkadaş grubuyla birlikteyken azar; bu çok doğal bir şey. Yoldan çıktığı filan yoktur, eğleniyordur sadece. Kızlar kulise hücum eder, erkekler futbol sahasına, bunda garipsenecek bir şey yok. Beatles ya da ‘Top 20’deki herhangi bir grup hayranlara bağımlıdır. Onlar olmasaydı, beğenmeleri ya da beğenmemeleri söz konusu olmasaydı, bir şarkı yazmanın ya da müthiş bir kayıt yapmanın bir anlamı olmazdı.
beatles-tr.com
http://beatlesturkey.bosfforum.net
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Eyl. 07, 2009 1:50 pm

cevaplarda bile bir sakinlik var sanki Wink
george
Help!
Help!
george

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyÇarş. Ekim 28, 2009 4:55 pm

Zaten hinduizm dinine geçmesi normaldi bu adamın , kendini buldu hinduizm'e geçince.
Şu verdiği cevaplardan da , yaşadığı dünyayı takmıyan bir hava yaratmış.Kurban olam ona Sad
the girl who came to stay
Help!
Help!
the girl who came to stay

Maymun

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyPaz Kas. 01, 2009 10:25 pm

john ve george yeterr cheers
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Kas. 02, 2009 5:19 pm

Paul ve Ringo yu dama mı attın What a Face
beatlemania
Admin
Admin
beatlemania

Horoz

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyPtsi Kas. 02, 2009 7:39 pm

george demiş ki:
Zaten hinduizm dinine geçmesi normaldi bu adamın , kendini buldu hinduizm'e geçince.
Şu verdiği cevaplardan da , yaşadığı dünyayı takmıyan bir hava yaratmış.Kurban olam ona Sad

Bence George daha öncede sakindi.. ( Yakından tanıyorum ya bende lol! )
XsafakX
Help!
Help!
XsafakX

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyÇarş. Kas. 04, 2009 10:27 pm

Tüm hayatını bilemeyiz elbette George'un fakat George genelde sakinliğiyle tanınır zaten. Hatta bence dine kendini bu kadar vermesinin sebebide bu sakinliği hiçbir şeye acele yaklaşmaması ve uzun uzadıya düşünmedi.

Beatles'a uyup uymadığından bahsedilmiş röportajda. Bence John ve Paul gibi iki zıpırın yanında George'un olması tam isabet olmuş. Dengeliyorlar birbirlerini yani.

Müzikal olma konusunda da bence evet. Evet en müzikal Beatle o. Ama bence bu da sakinliğinden ve yapısından geliyor. Şöyle bir baktığımızda George'un çok az şarkı yazdığını görüyoruz Lennon/McCartney'e göre. Fakat yazdığı şarkılara bir bakın! "Az ama öz" lafını en iyi bu açıklar sanırım. ( Ayrıca not düşmek isterim ki Lennon/McCartney'e laf yok sırıtan )

Huzurun içinde yat.
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: George Harrison- Söyleşi   George Harrison- Söyleşi EmptyPerş. Kas. 05, 2009 7:58 pm

Sessiz atın çiftesi pek olur. Hem Quiet Beatle'ı hemi de Dark Horse'u bir potada erittim adeta.
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe

George Harrison- Söyleşi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» George Harrison
» Artık George Harrison'ın da yıldızı var!
» George Martin Kaçırıldı!