Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beatles Turkish Fan

Beatles Türkiye forumları. George Harrison- John Lennon- Paul McCartney- Ringo Starr

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» PAUL TÜRKİYE'YE GELİYOR
Across The Universe EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:47 pm tarafından MaideMcCartney

» Beatlesin son 3 yılı ::: Hiç konser yok :::
Across The Universe EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:43 pm tarafından MaideMcCartney

» bütün beatles filmleri!
Across The Universe EmptyPtsi Ekim 07, 2013 3:16 pm tarafından yagmurmacca

» The Beatles Cafe
Across The Universe EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:15 am tarafından McLennon

» Paul Mccartney'in Tr'ye gelmesi...
Across The Universe EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:06 am tarafından McLennon

» En sevdiğiniz Beatles şarkısı
Across The Universe EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 10:28 am tarafından beatlemania46

» Hangi Beatle sın?
Across The Universe EmptySalı Tem. 09, 2013 12:24 pm tarafından beatlemania46

» ****Giriş :)****
Across The Universe EmptyÇarş. Mart 06, 2013 8:36 pm tarafından efes46

» Bırakmak istediğiniz notlar... :)
Across The Universe EmptyPtsi Mart 04, 2013 10:59 pm tarafından efes46

Forum
Ortaklar
bedava forum
Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Ocak 27, 2024 3:55 am tarihinde online oldu.

Across The Universe

+3
ReVoLveR
suburbanskies
Beatlegirl
7 posters
YazarMesaj
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

Across The Universe Empty
MesajKonu: Across The Universe   Across The Universe EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 3:54 pm

“Frida”, “Titus” ve “The Lion King”in de yönetmenliğini yapan Julie Taymor’un imzasını taşıyan filmde, Jim Sturgess, Evan Rachel Wood, Joe Anderson ve Dana Fuchs rol aldı. Ayrıca, U2’den Bono, Salma Hayek, Eddie Izzard ve Joe Cocker gibi yıldızlar da küçük birer rolle filme katkıda bulundu.
Beatles’ın 33 şarkısını arka planına alarak çekilen, Rock’n Roll’un zirvede olduğu 1960’lı yıllarda geçen bir aşk hikayesini konu alan müzikalin konusu şöyle:

“Liverpool’dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York’a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock’n roll temelli bir hayatın ortasında bulur. Jude ve Lucy, 1960’larda, rehberleri Dr. Robert (Bono) ve Mr. Kite (Eddie Izzard) eşliğinde, ilham perilerinin kol gezdiği Greenwich Village’dan, sokaklarında isyan bayrakları dalgalanan Detroit’e uzanan dönemin savaş karşıtı ruhunun parçası olurlar. Jude’un kardeşi Max’in Vietnam’a gitmesi çifti üzerinde dolaştıkları pembe buluttan indirip başka gerçekleri keşfetmeye zorlar.”
“Hey Jude”, “I Am the Walrus” ve “All You Need is Love”ın da aralarında bulunduğu, bir nesli tanımlayan 33 devrim yaratmış şarkıyı orijinal bir senaryoda bir araya getiren müzikalin yönetmeni Taymor’un, “Ana fikir sadece Beatles şarkıları kullanarak bir müzikal yapmaktı” dediği bildirildi.
Across The Universe AcrossTheUniverse
http://beatlesturkey.bosfforum.net
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 4:15 pm

Binbir umutla bekliyordum bu filmi. Sinemalara gelmemişti burada. O yüzden DVD'yi bekliyor idik. D&R'da gezerkene baktım indirime girmiş alıverdim hemen, The Doors filmiyle. Taktık önce Across The Universe'ü. Ben de tekrar "dı biytıls kavırı dinleyememe" fobimle yüzyüze geldim. Bir sıkıntı bastı içimi. Filmin konusu nereye gidiyor derken akışı kaçırdım. Bir iki görütüden sonra birileri bir şarkı söylüyor. "abooo" dedim kapadım filmi yarısına gelmeden. The Doors'u ise 6574648 kere izledim. Ama Across The Universe içimde ne bir duygu patlaması yaratmıştır ne de beni derinden etkilemiştir. Hele bir de Bono da şarkı söylüyormuş dediler Hülya Koçyiğit koşuşuyla uzaklaştım ordan.
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyPtsi Ağus. 24, 2009 4:51 pm

o fobi bende de var malesef Shocked aslında güzeldi bence... ama orjinalini tutmuyor tabi Exclamation
http://beatlesturkey.bosfforum.net
ReVoLveR
Help!
Help!
ReVoLveR

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyPerş. Eyl. 17, 2009 4:15 pm

ben de sevdim I love you
Clementine
Help!
Help!
Clementine

Maymun

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyÇarş. Ekim 14, 2009 9:53 am

Benim izlediğim en güzel şeydi açıkçası. Normalde başarısız olduklarından coverlardan pek hoşlanmam, fakat filmde oyunculuklardan tutun coverlara kadar her şeyine hayran kaldım. Shocked Jim Sturgess var bir kere, mükemmel insan ^^
dizzymisslizzy
Help!
Help!
dizzymisslizzy

At

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyCuma Kas. 20, 2009 12:15 pm

höm benim yokmuş öyle bi fobim. Rolling Eyes
aksine 'tabi beatles için yapılmalı böyle filmler huleyn,beatles tabi daha ne!' diyorum.çok da keyif aldım filmden,hala izlerim,hep izlerim.bi nev-i saygı duruşu gibi.
özgemik
Help!
Help!
özgemik

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyÇarş. Ağus. 10, 2011 9:52 am

film çok güzeldi şarkıları çok iyi söylediler özellikle prudence ın başlarda söylediği i wanna hold your hand çok başarılıydı bence :D
http://ozgemk.blogspot.com/
babyitsyou
Help!
Help!
babyitsyou

İş/Hobiler : beatles dinlemekk!!

MesajKonu: Geri: Across The Universe   Across The Universe EmptyPerş. Tem. 26, 2012 11:37 pm

beatles anısına böyle bir şey yapmalılar bence
ama bendede cover dinleyememe şeysinden var scratch

Across The Universe
1 sayfadaki 1 sayfası