Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beatles Turkish Fan

Beatles Türkiye forumları. George Harrison- John Lennon- Paul McCartney- Ringo Starr

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» PAUL TÜRKİYE'YE GELİYOR
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:47 pm tarafından MaideMcCartney

» Beatlesin son 3 yılı ::: Hiç konser yok :::
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:43 pm tarafından MaideMcCartney

» bütün beatles filmleri!
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPtsi Ekim 07, 2013 3:16 pm tarafından yagmurmacca

» The Beatles Cafe
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:15 am tarafından McLennon

» Paul Mccartney'in Tr'ye gelmesi...
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:06 am tarafından McLennon

» En sevdiğiniz Beatles şarkısı
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 10:28 am tarafından beatlemania46

» Hangi Beatle sın?
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptySalı Tem. 09, 2013 12:24 pm tarafından beatlemania46

» ****Giriş :)****
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyÇarş. Mart 06, 2013 8:36 pm tarafından efes46

» Bırakmak istediğiniz notlar... :)
Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPtsi Mart 04, 2013 10:59 pm tarafından efes46

Forum
Ortaklar
bedava forum
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Ocak 27, 2024 3:55 am tarihinde online oldu.

Beatlese laf atan hıyar çocuk

+2
Beatlegirl
george
6 posters
YazarMesaj
george
Help!
Help!
george

Beatlese laf atan hıyar çocuk Empty
MesajKonu: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyÇarş. Ekim 07, 2009 10:53 pm

16 yaşında biri msnye öyle bir eklenmişti ufaktan muhabbet ederdim.Rap dinliyormuş , babasıda rockcuymuş benim Beatlesci oldugumu biliyo işte diyo babam led zeppelinin en iyi olduğunu söyler falan.1 ay önce böyle sakin sohpetler ederdik , geçenlerde msnde bi yazdı bana Beatlesde grup mu be dedi , adamlar bebek müziği yapıyo, solo atamıyo , falan filan.gibi sözler.Sonra şey diyo beatles neden dağıldı biliyonmu , led zeppelin çıktı 2 yıl onlar led zeppeline bakakaldılar bişey yapamadılar en sonundada dağıldılar korkudan falan dedi :lol: . Ya cevap vermeye çalıştım ama çocuk aklı var anlamıyo.Dedim beatlesin müziği kendine , led zeppelinin kendine . Beatles ayrı led zeppelin ayrı.Beatles soloları gereksiz bulmuştur ve o yüzden atmamışlardır diyorum , diyoki atamadıklarındanmı yoksa atmadıklarındanmı diyo Shocked Dedim koskoca beatles diyorum sen ne diyon kendindemisin , tabi tabi atamıyolar , atsalar atarlar solosuz rock mu olur falan dedi.Dedim sen rock diyince solo mu anlıyosun , evet işte rock mu diyosun solosuz müziklere falan.Sonra neden ayrıldılar sorusuna cevap vermeye başladım şu Lennon'un İsa olayını anlatmaya başladım , plaklarının falan yakıldığından bassettim , sen de inandın bunlara demi falan dedi Arrow tezgâhlanmıştır falan gibi şeyler söyledi . Sonra dedim dayanamıyacam senle konuşamam çocuk oldugun için anlayamazsın dedim.Babamdan iyimi bilcen dedi , 30 yıllık rock dinleyicisi, lan dedim Beatlesi Dünya biliyo babandan banane dedim , falan filan daha dayanamadım engelledim arada bir hakarette etti velet, kafamı bozdu baya valla çok sinirlendirdi. :evil:

böyle birilerine en iyi cevap ne olur sizce ?
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPerş. Ekim 08, 2009 11:37 am

böylelerine cevap vermemek onları daha da sinirlendirir=)
engellemen yeterli olmuş bence...

bidaha yaparsa ama aklına ne geliyorsa say çocuğa What a Face
http://beatlesturkey.bosfforum.net
zenud
Help!
Help!
zenud

Domuz

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPerş. Ekim 08, 2009 1:51 pm

Ona deki Beatles varken anan yoktu de veya Beatles'ı anan baban dinlerdi biraz çekseydin ya onlara de, senin hayatının 2 katı kadar Beatles'ın turneye çıkmışlığı var de , Rap ne zaman çıkmış ortaya Beatles ne zaman çıkmış diye sor. Sonra müziğin kralı Beatles'dır senin deden meden bile Beatles , tüm dünyanın peşinden koştuğu grup Beatles değilmiydi diye sor. en güzeli beatlegirl cüğün dedi gibi sessiz kalıcaksın aslında :P Ben olucaktım ağzını yırtardım onun. :cyclops:
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyPerş. Ekim 08, 2009 7:30 pm

Dünyanın en iyi sololarından birkaçını yazan gruba "solo atamıyor" demek nedir lan. 16 yaşına gelip, zerre kadar bir şey öğrenememek kadar fena bir şey var mı acaba.
The Beatles yaptığı hemen hemen her Rock'n Roll parçasında gitar solosu vardır. I Saw Her Standing There, All My Loving gibi ilk dönem country blues esintili sololardan, Taxman'deki McCartney'in attığı Hint esintili soloya, I'm Only Sleeping'de tersten çalınan soloya, And Your Bird Can Sing'deki "tüm zamanların en iyi gitar soloları" anketlerinde yer alan o muhteşem soloya dek kendisinin akıl ve hayal kadrajını aşan sololar vardır.
Dinlemeden, etmeden, oradan buradan duydukları yalan yanlış bilgilerle bir de tenkit etmeye çalışan insancıkların varlığı hiçbir şey kazandırmaz, kaybettirmez. Bıdı bıdı konuşurlar ta ki biri susturana kadar.
Led Zeppelin'i kuran kişiler, 60'ların başlarında The Beatles'ın dünyaya açtığı İngiliz Rock'n Roll'unun temsilcilerinden The Yardbirds isimli gruptandırlar. Hatta Keith Moon "Led Zeppelin" adını tavsiye etmese Jimmy Page'e "The New Yardbirds" isimli, çok kaliteli bir gruptur. Kendileri hakkında hiçbir kıyaslama yapmam, ayrı ayrı severim. Bunu yapmayacak kadar mantık sahibi insanım. Ananas ile tavuk döneri kıyaslamak gibi.
Ulan ayrıca Led Zeppelin 1968 yılında kuruldu. El insaf be. Bu kadar akılsız olunur mu. The White Album, Abbey Road albümleri yapılmış o süreç içerisinde, minik beyin, ne diyorsun sen?
Bir de sanki böyle Led Zeppelin'i sevip The Beatles'ı sevmemek tripleri falan. Daha o çocuk yo madafaka yo eller havaya lirikleriyle kendinden geçerken Led Zeppelin'i, Yardbirds'ü, Cream'i, Beatles'ı nereden bilsin?
Takılmamak lazım.
Mukayase yeteneğinden mahrum bırakmak lazım.
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyCuma Ekim 09, 2009 4:02 pm

sen en iyisi bişey deme sadece bu sayfanın linkini ver o şahsiyete What a Face
http://beatlesturkey.bosfforum.net
bingo ringo
Help!
Help!
bingo ringo

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyCuma Ekim 09, 2009 5:29 pm

Bir zamanlar bende aynı durumla karşılaşmıştım ve doğru düzgün bir cevap verememiştim.Beatles'ın bir Pink Floyd bir Led Zeppelin etmediğini, onlardan daha fazla peşinde milyonlar sürüklemesinin haksızlık olduğunu bu dönemin pussycat dolls'u neyse Beatles'ın da o olduğunu piyasa müziği yaparak başta kızlar olmak üzere herkesi etkilediğini söyleyen biri vardı.

İlk yapması gerekenin şu şarkıları dinlemesi

Across the universe
Come together(ki ilk hard rock parçasıdır kendisi)
While My Guitar Gently Weeps (anthology albümünde akustik versiyonu vardır ki dadından yenmez)
Here Comes The Sun
Yesterday
Lucy in the sky with diamonds

Ardından dönemin müzikal gelişimini düşünmesini, Led Zeppelinin Beatles'dan sonra parladığını (ilk albümü 69 senesi ki çok da başarılı bi albüm değildir kanımca), Beatles'ın
blues muziğini (pozitif enerji dalgası olsa da) nasıl rock'a dönüştürdüğünü düşünmesini, ardından da Ringo Starr'ın bıyıklarına hasta olması gerektiğini söylemeliydim.Keşke söyleseydim.
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyC.tesi Ekim 10, 2009 11:17 am

Paperback Writer şarkısındaki gitar riffleri de hard rock'ın ilk örneklerine girebilir kanımca.
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe
ReVoLveR
Help!
Help!
ReVoLveR

MesajKonu: Geri: Beatlese laf atan hıyar çocuk   Beatlese laf atan hıyar çocuk EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 5:10 pm

saf manyak salak çock Suspect

Beatlese laf atan hıyar çocuk
1 sayfadaki 1 sayfası