Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Beatles-Türkiye'ye hoş geldiniz.
Beatles Turkish Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beatles Turkish Fan

Beatles Türkiye forumları. George Harrison- John Lennon- Paul McCartney- Ringo Starr

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» PAUL TÜRKİYE'YE GELİYOR
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:47 pm tarafından MaideMcCartney

» Beatlesin son 3 yılı ::: Hiç konser yok :::
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ekim 14, 2013 7:43 pm tarafından MaideMcCartney

» bütün beatles filmleri!
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ekim 07, 2013 3:16 pm tarafından yagmurmacca

» The Beatles Cafe
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:15 am tarafından McLennon

» Paul Mccartney'in Tr'ye gelmesi...
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Ağus. 13, 2013 9:06 am tarafından McLennon

» En sevdiğiniz Beatles şarkısı
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 10:28 am tarafından beatlemania46

» Hangi Beatle sın?
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Tem. 09, 2013 12:24 pm tarafından beatlemania46

» ****Giriş :)****
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Mart 06, 2013 8:36 pm tarafından efes46

» Bırakmak istediğiniz notlar... :)
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Mart 04, 2013 10:59 pm tarafından efes46

Forum
Ortaklar
bedava forum
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 111 kişi C.tesi Ocak 27, 2024 3:55 am tarihinde online oldu.

Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?

+4
suburbanskies
zenud
XsafakX
Beatlegirl
8 posters
YazarMesaj
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? Empty
MesajKonu: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Tem. 28, 2009 4:59 pm

Ben Mark chapman in akıl hastası olduğuna inanmıyorum :evil:
Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? 19Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? Lennon_Chapman

"Bu mutlak bir ihtiyaçtı. O aşamada artık kendimi engellemek için hiçbir şey yapamazdım, tüm ruhumla ve bilincimle buna tamamen inanmıştım. Bu, bir tren gibiydi, hiçbir şeyin durduramayacağı, makinisti olmayan bir tren. Hiçbir şey beni durduramazdı. İşte, bir yanda dünyanın hayranlık duyduğu bir insan, diğer tarafta ben, kişiliksiz, basit bir insan. İçimde bir şey parçalandı, John Lennon’ı öldürmekle kimliğimin ortaya çıkacağını düşündüğümü hatırlıyorum.’"

Mark Chapman, Lennon’u gördüğü zaman kafasında bir sesin kendisine, ‘Hadi yap, hadi yap’ dediğini de söylüyor. Bu kayıtların İngiliz Channel 4 televizyonunun yayınlayacağı belgeselin bir parçası olduğu belirtildi.

Lennon’ı, 8 Aralık 1980 yılında Manhattan’daki apartmanının önünde sırtından beş kurşunla vurarak öldüren banka memuru Chapman, ömür boyu hapse mahkum edilmişti.
http://beatlesturkey.bosfforum.net
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Tem. 28, 2009 5:00 pm

bence Mark chapman akıl hastası falan değil!! Bence bu işte daha büyük rütbeli kişlerin parmağı var Sad
XsafakX
Help!
Help!
XsafakX

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 03, 2009 7:48 pm

Bence de akıl hastası olduğundan değil. John Lennon büyük devletler tarafınca, görüşlerini cesurca dile getirmesi ve gençleri çabuk etkileme yeteneğinden dolayı tekrar yükselişe geçtiği dönemde öldürüldü....Malesef...
zenud
Help!
Help!
zenud

Domuz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 4:27 pm

XsafakX demiş ki:
Bence de akıl hastası olduğundan değil. John Lennon büyük devletler tarafınca, görüşlerini cesurca dile getirmesi ve gençleri çabuk etkileme yeteneğinden dolayı tekrar yükselişe geçtiği dönemde öldürüldü....Malesef...

+1. John Lennon tamda hayata beyaz bir sayfa açacakken öldürülmesi garip değil mi Sad ? Adam banka memuru yahu. Onu elime geçirsem bi kaşık suda boğacama eminim :evil:
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 4:49 pm

Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? _1931080_lennon_glasses300-1

John Lennon vs. USA filminde Lennon ve FBI arasında sürtüşmeler açıkça söylenmiştir. Lennon hakkında bilmem kaç tane dosya kaydının, telefon kaydının bulunduğu da aşikar. Sınırdışı edilmeler, davalar da zaten bilinen olaylar. İnsan düşünmüyor değil tabii ki.
Ama eğer böyle bir suikast girişimi eğer yapılsaydı bile Lennon'ın en aktivist olduğu dönemlerde, 60'ların sonu 70'lerin ortalarında böyle bir olayın gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Sean'ın doğumuyla bir süre gözlerden uzak kaldığı için, o "çeşitli güçler"in ("dış mihraklar" gibi oldu bu da be) 3 yıl sonra bir suikast düzenlemesi de, bilmiyorum, mantıksız geliyor.
Chapman'ın hayatı, olay örgüsü akıllara sadece "şizofren" bir insanın işlediği bir cinayet gibi geliyor. Lakin öldürülmesi ne Lennon'ın hayranlarının onun ideolojilerini unutmasını sağlamıştır ne de ona duyulan ilgiyi azaltmıştır. Aksine daha çok insan şu an Lennon'ın fikirlerine, işlerine, müziğine ve çeşitli sanat dallarındaki etkinliklerine ilgi gösteriyor.
Ne olursa olsun, John Lennon 20. yüzyılın en önemli fikir ve sanat adamlarından biridir. Eğer öldürülmesi gibi bir olay sözkonusu ise, bu da 20. yüzyılın en anlamsız, en akıldışı cinayetidir.
http://www.lastfm.com.tr/user/SpikeDoe
Imagine
Admin
Admin
Imagine

Domuz
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 9:30 pm

Dedikleriniz doğru olabilir itirazım yok ama sonuçta Champman bir akıl hastası da olabilir ve onun gibilerin adam öldürmek için nedene ihtiyacı yoktur. Zaten o da onun hareketlerine sinir olduğu için vurduğunu söylemiştir.
http://foreverqueen.tr.gg
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 9:32 pm

Adam 60'larda büyük bir kilise müdavimi ve Beatles hayranıyken 1966 yılında John'un "İsa'dan daha meşhuruz" demesiyle hasta aklı daha da coşmuş zaten. Ta o zamandan belli.
beatlemania
Admin
Admin
beatlemania

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyPtsi Ağus. 31, 2009 10:02 pm

Aslında çok da mantıksız değil. John Lennon çok büyük biriydi, insanların gözünde bir kahramandı normal hayranları olduğu kadar saplantılı hayranları da olacaktır tabii. Bu saplantılı hayranlıklar da genellikle akıl hastalarında görülür.
Akıl hastalarıda müzik dinler, aşık olur, hoşlanır, hayran olur.. Onların normal insanlar gibi hayranlıklarını belli etmelerini bekleyemeyiz. Biz hayranlığımızı albümlerini alarak, müziklerini dinleyerek, posterlerini asarak, konserlerine giderek gösteririzz. Onlarınsa belli etmek için kendince yolları vardır. Normal insanlar gibi sağlıklı düşünemedikleri için onlarla birebir temas kurmak isterler. Bazılarıda hayran olduğu kişinin artık daha fazla hayranı olsun istemez, tek kendileri olsun isterler. Bu durumu da anormal karşılayamayız. Çünkü onlar "saplantılı hayranlardır".
Ama Mark Chapman akıl hastası olabilir diye biz John Lennon'ı öldüren kişinin üzerinde başka kişilerin parmağı olma ihtimalini göz önüden çıkaramayız tabiki. John Lennon'ın gittikçe siyasetle, dünya barışıyla daha çok ilgilenmesi bu düşüncemizin tek ve çok güçlü bir kanıtı. Ama zamanlama yanlış. Hele bir de John Lennon'ı öldüren güçlerin kim olduğu ortaya çıkarsa.. Ortaya çıkması bile gerekmez küçük bir ipucunun basına sızması bile yeterli. İnsanlar o küçük ihtimali göz önüne alarak o gizli güçleri eğer yükseltmişlerse düşürmeyi de çok iyi bilirler.
Yanii John Lennon'ı öldürtmek ço..ok büyük cesaret ister..
zenud
Help!
Help!
zenud

Domuz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptySalı Eyl. 01, 2009 9:52 pm

John Lennon'u öldüren o şerefsizin Allah belasını versin. İşkenceler çeksin. Acı çeksin. Accaip gaza geldim :cyclops: Ağzımı bozucam Neutral
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 12:50 pm

Eğer şartlı tahliye sonucu çıksa bile rahat bir hayat yaşayamayacağını düşündüğüm ve umduğumdur ayrıca. Şu dünyada Lennon'ı öldürmek için istekli olanlar varken Lennon'ı öldüreni öldürmek için istekli olan bilmem kaç tane insan olduğunu düşünüyorum. Şahsen ben kendisini yolsa görsem, öldürmem, bir ruh hastası için hayatımı heba etmem ama bağırırım, şişe mişe ne varsa elimde atarım, bağırır çağırır söverim kendisini. Benim gibi düşünen bir çok insan vardır. Bu insanlar da o kişiyi görecek olurlarsa kafalarını çevirip gitmezler.
beatlemania
Admin
Admin
beatlemania

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 1:31 pm

John Lennon'a hayranlığını göstermek, onun şöhretini çalmak için vs. Lennon'ı öldürebilecek biri varsa aynı şekilde içinde aşırı Lennon hayranlığı duyan biri mutlaka vardır ve o kişi Chapman'ı öldürmek için tereddüt bile etmez.
İnş. gerçekten böyle biri vardır. silent

Mark David Chapman'ın hapishanede kaldığı 29 yıl içinde bir kere bile olsun " keşke öldürmeseydim " demiş
olmasını umuyorum Exclamation
suburbanskies
Moderatör
Moderatör
suburbanskies

Horoz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 1:59 pm

Empatiden yoksun bir hastanın pişmanlık göstereceğini sanmam ne yazık ki.
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 4:15 pm

beatlemania demiş ki:
Mark David Chapman'ın hapishanede kaldığı 29 yıl içinde bir kere bile olsun " keşke öldürmeseydim " demiş
olmasını umuyorum Exclamation
dememiş galiba pişman değil gibi bir tavrı var adamın... pale
Imagine
Admin
Admin
Imagine

Domuz
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 5:14 pm

Dediğim gibi o bir akıl hastasıydı... Normal bi insan pişmanlıktan intihar edecek gibi olur ya Sad
http://foreverqueen.tr.gg
zenud
Help!
Help!
zenud

Domuz

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 5:58 pm

suburbanskies demiş ki:
Eğer şartlı tahliye sonucu çıksa bile rahat bir hayat yaşayamayacağını düşündüğüm ve umduğumdur ayrıca. Şu dünyada Lennon'ı öldürmek için istekli olanlar varken Lennon'ı öldüreni öldürmek için istekli olan bilmem kaç tane insan olduğunu düşünüyorum. Şahsen ben kendisini yolsa görsem, öldürmem, bir ruh hastası için hayatımı heba etmem ama bağırırım, şişe mişe ne varsa elimde atarım, bağırır çağırır söverim kendisini. Benim gibi düşünen bir çok insan vardır. Bu insanlar da o kişiyi görecek olurlarsa kafalarını çevirip gitmezler.

Kesinlikle. Senin gibi düşünen insanlardan biri de benim. 😢
Beatlegirl
Admin
Admin
Beatlegirl

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyÇarş. Ekim 07, 2009 4:46 pm

adamın bu kadar düşmanı varken çıkmak istemesi aptalca bounce
ReVoLveR
Help!
Help!
ReVoLveR

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 4:53 pm

evet ya ben olsam çıkmak istemem drunken
Imagine John
Help!
Help!
Imagine John

At
İş/Hobiler : Arkeoloji öğrencisi

MesajKonu: Geri: Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?   Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü? EmptyCuma Mart 04, 2011 2:00 pm

John Lennon neden öldürüldü ? ölümünden beri istisnasız en çok tartışılan konudur.. Kimisi der akıl hastası tarafından öldürüldü , kimisi der FBI ın işi ve diğer devletlerinde bu işte parmağı olabilir vs.. vs.. kısacası bu konuda "eleonor rigby" tartışmaları gibi uzayıııp gidecek..
Bu konu da ben şöyle bir yol izledim ve bu yolunda ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu tartışılır.. Herkesin bildiği gibi John Q dergisine verdiği röportajda röportajı yapan muhabirin , "sizce nasıl bir şekilde ölürsünüz" sorusuna "muhtemelen bi kaçık tarafından haklanırım" cevabını vermıs ve bazı kemsımler kabul etmesede tarıhte adli dengesi yerinde olmayan bi şahıs tarafından öldürüldüğü yazılıdır.. john un ne kadar marjinal bi kişilik olduğunu söyleyen adeta ona tapan fanları neden şöyle düşünmediler sizce.. John soruya verdiği yanıtın doğru çıkmasını istemiş olabilir mi ???? yaşamı boyunca yaptıkları söyledikleri yaşam stili bunlara baktığmzda neden böyle bırsey tasarlayamazkı ??? ayrıca john ölümüne yakın bi zaman kala yoko ile ayrılmaları bıle gundeme gelmıstı ve eğer olmese idi bence yoko john birlikteliği biticekti... bence bu sorunun cevabını fbı dan ne bilim akıl hastalarından cok
john un kendi iç dünyasını ele alarak tartısmak en foğru karar.. Liverpool u
abd deki john un evini abbey road u john ve beatles ın hayatlarındakı önemlı yerleri , dönum noktalarını gidip kendi gözlerimle gördüm ve onları anlamak yasaşamak hıssetmek dinlemek gercekten bu dunyadakı en zor iş olduğu kanısına vardım... ölümü hepimizi üzdü her yoruma dusunceye fıkre saygım var ama bence bu konu hakkında gercekten derin düşünmek gerek işi baside indirgemek gercekten cok cok cok yanlıs olur

Mark Chapman John Lennon ı neden öldürdü?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Trt'nin Lennon Belgeseli (1980)
» John Lennon'sız Geçen 29.yıl :(
» John Lennon'ın Gözlüğü
» John Lennon'ın Son 24 Saati
» Erkin Koray John Lennon'la nasıl buluştu/ne konuştu?